Bale Eğitimi

Royal Academy of Dance (ingiliz Kraliyet Balesi) Certificate in Ballet Teaching Studies Programı
Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Öğretmenliği Programı
MEB Bale Öğretmenliği
Barpiyo

Biyografi

Irmak Yazgan Royal Academy of Dance üyesi Filiz Özar Bale Kursu’nda bale eğitimine başlamış, ardından Ankara Ulusoy Bale Okulu’nda Rus eğitim methodu olan “Vaganova” tekniği ile eğitim almıştır. Ankara Devlet Opera ve Balesi Dansçısı ve aynı zamanda Ulusoy Bale Kurucusu Sayın Feridun Ulusoy ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı öğretim üyelerinden Tolstukhin Vladimir Nikolaevich’in 6 yıl bizzat öğrencisi olmuş ve aynı zamanda Madam Bozgülü’de dahil olmak üzere değerli birçok yerli ve yabancı isimler ile çalışmış, çeşitli prodüksiyon ve eserlerde Ankara Opera Sahnesi ve çeşitli sahnelerde yer almıştır. Aynı dönem yardımcı öğretmen olarak eğitim vermiştir.

Üniversite döneminde Royal Academy of Dance üyesi Filiz Özar Bale Okulu’nda asistan öğretmen olarak çalışmış Intermediate seviyesi de dahil olmak üzere yüksek derecede birçok seviye sertifikasına sahiptir. Irmak Yazgan Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak ilgili fakültede hukuk eğitimini tamamlamış ve alanında lider firma ve ofislerin hukuk departmanlarında bir dönem avukat ünvanı ile çalışmıştır.

Irmak Yazgan vermiş olduğu eğitimi daha ileriyi seviyelere taşımak, daha kaliteli eğitim vermek, bale ve sanat bilinç ve kültürüne sahip öğrenciler yetiştirebilmek adına Türkiye’de sayılı bale öğretmeninde bulunan Royal Academy of Dance Teaching Certificate programını tamamlamış olup, RAD Registered Teacher ünvanına sahip olmuştur. Bu sayede Irmak Yazgan dünya çapında bale öğretmenliği yapabilme hakkı kazanmıştır.

Diğer taraftan Sofya Ulusal Müzik Akademisi Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından verilen Rus Bale eğitim methodu olan Vaganova eğitim ve pedagojik formasyon derslerini en yüksek derecesi ile tamamlamıştır.

Irmak Yazgan aynı zamanda Bar+Pilates+Yoga disiplinlerini kapsayan üçlü bir sistem olan “Barpiyo” eğitimini tamamlayıp antrenör olmuştur.

IRMAK YAZGAN ‘A SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR ?

İLETİŞİME GEÇİN