Eğitim

Royal Academy of Dance (ingiliz Kraliyet Balesi) Certificate in Ballet Teaching Studies Programı
Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Öğretmenliği Programı
Barpiyo

Biyografi

Irmak Yazgan 3 yaşında Royal Academy of Dance üyesi Filiz Özar Bale Kursu’nda bale eğitimine başlamış, ardından Ankara Ulusoy Bale Okulu’na devam ederek başladığı eğitimini başarı ile tamamlamış ve aynı okulda yardımcı öğretmen olarak eğitim vermiştir. Sonrasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak ilgili fakültede hukuk eğitimini tamamlamış ve alanında lider firma ve ofislerin hukuk departmanlarında avukat unvanı ile çalışmıştır.

Irmak Yazgan Ankara Ulusoy Bale Okulu’nda rus eğitim method olan “Vagonova” tekniği ile eğitim almıştır. Ankara Devlet Opera ve Balesi Dansçısı ve aynı zamanda Ulusoy Bale Kurucusu Sayın Feridun Ulusoy ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı öğretim üyelerinden Tolstukhin Vladimir Nikolaevich’in 6 yıl bizzat öğrencisi olmuş ve aynı zamanda Madam Bozgülü’de dahil olmak üzere değerli birçok yerli ve yabancı isimler ile çalışmış, çeşitli prodüksiyon ve eserlerde Ankara Opera Sahnesi ve çeşitli sahnelerde yer almıştır.

Üniversite dönemi boyunca asistan ve yardımcı öğretmenliğini yapmış olduğu Royal Academy of Dance üyesi Filiz Özar Bale Okulu’nda birçok Royal Academy seviye sınavına girmiş ve Intermediate seviyesi de dahil olmak üzere yüksek derecede birçok seviye sertifikasına sahiptir. Bununla birlikte Irmak Yazgan vermiş olduğu eğitimi daha yüksek seviyelere çıkarmak, daha kaliteli eğitim vemek ve bale bilincine sahip öğrenciler yetiştirebilmek adına Türkiye’de sayılı bale öğretmenlerinin üye olduğu Royal Academy of Dance Yüksek Lisans programına katılmaya hak kazanmış olup ilgili birimde eğitimine devam etmektedir.

Diğer taraftan Sofya Ulusal Müzik Akademisi Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından verilen Rus Bale eğitim method olan Vagonova Eğitim ve pedogojik formasyon derslerini en yüksek derecesi ile tamamlamıştır.

Irmak Yazgan aynı zamanda Bar+Pilates+Yoga eğitim methodlarını kapsayan üçlü bir sistem “Barpiyo” antrenörüdür.

IRMAK YAZGAN ‘A SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR ?

İLETİŞİME GEÇİN